KPP Nysa

Aktualności

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Najczęściej czytane

 1. Zaginął Zbigniew Ogrzewalski

  Policjanci z Nysy poszukują zaginionego Zbigniewa Ogrzewalskiego. Mężczyzna po raz ostatni był widziany 3 czerwca 2019 roku. Do chwili obecnej nie powrócił i nie nawiązał żadnego kontaktu z bliskimi. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu zaginionego, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Nysie pod numerem 77 409 09 03 lub 77 409 09 04 oraz z najbliższą jednostką na terenie całego kraju.

 2. Dwa nowe radiowozy trafiły do Komendy w Nysie

  Dzięki finansowemu wsparciu Starostwa Powiatowego w Nysie, nyscy policjanci otrzymali dwa nowe radiowozy. Uroczyste poświęcenie i przekazanie samochodów odbyło się dziś na placu Komendy Powiatowej Policji w Nysie. Klucze do nowych radiowozów fundatorzy przekazali Komendantowi Powiatowemu Policji w Nysie mł. insp. Edwardowi Fladze.

 3. Dzieci odwiedziły nyską komendę

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nysie gościli uczniów Szkół Podstawowych Nr 10 w Nysie i Prusinowic. Dzieci mogły zapoznać się bliżej z pracą policjantów, w tym technika kryminalistyki oraz przewodnika psa oraz zobaczyć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Uczniowie obejrzeli również pomieszczenia jednostki.

 4. Nyscy policjanci i strażnicy leśni szkolili się w poszukiwaniu osób zaginionych

  Nyscy policjanci szkolili się w poszukiwaniu osób zaginionych. W ćwiczeniach uczestniczyli również funkcjonariusze Straży Leśnej Nadleśnictwa w Tułowicach. Celem działań było sprawdzenie gotowości i koordynacji służb, jakie przeprowadzane są w przypadku poszukiwań. Często od zorganizowania sił prowadzących poszukiwania zależy ludzkie życie, dlatego ważne jest aby działać sprawnie i profesjonalnie.

 5. Uczniowie ze szkół podstawowych z wizytą w nyskiej komendzie

  Nyską komendę odwiedzili uczniowie z Szkoły Podstawowej w Nysie i Niwnicy. Podczas spotkania funkcjonariusze zapoznali najmłodszych ze specyfiką pracy policjantów. Największą radość wśród zwiedzających wywoła możliwość zabawienia się w techników kryminalistyki i zabezpieczenie własnych linii papilarnych.

 6. Zapraszamy na debatę społeczną

  Policjanci z Nysy zapraszają mieszkańców miasta do udziału w debacie społecznej. Będziemy rozmawiać o zagrożeniach, które w szczególności mogą dotknąć osoby starsze. Powiemy również jak nie dać się oszukać i gdzie szukać kontaktu z dzielnicowym oraz w jak łatwy sposób powiadomić policję o nieprawidłowościach czy zagrożeniach.

 7. Policjanci rozmawiali z seniorami o zagrożeniach

  Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, policjanci z nyskiej komendy przeprowadzili kolejną debatę społeczną. Podczas spotkania funkcjonariusze rozmawiali z seniorami o ich bezpieczeństwie. Poruszyliśmy tematykę niebezpiecznych zachowań na drodze i wskazaliśmy jak się zachować kiedy dzwoni do nas osoba podająca się za wnuczka czy policjanta i żąda od nas pieniędzy. Przypomnieliśmy również o możliwości zgłaszania niepokojących zjawisk w miejscu zamieszkania na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 8. Akcja „Znicz 2019” - zmiany w organizacji ruchu drogowego

  Okres „Wszystkich Świętych” to czas wzmożonego ruchu pojazdów na drogach naszego kraju. Jak co roku, nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu nyskiego udających się na groby bliskich, czuwać będą policjanci. Funkcjonariusze zadbają między innymi o to, by ruch w okolicach nekropolii odbywał się płynnie. Wskażą również miejsce, gdzie będzie można zaparkować samochód.

Polecane strony

znakowanie rowerów
Przeciwdziałanie Przemocy w Rodzinie