KPP Nysa

Aktualności

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Najczęściej czytane

 1. Uważajmy na oszustów - wciąż zmieniają swoje metody!

  Policja ostrzega przed oszustami, którzy działają metodą „na policjanta”. Podejrzani dzwonią w imieniu krewnych, którzy uczestniczyli w wypadku drogowym i potrzebują pieniędzy jako rekompensatę pokrzywdzonym. Taki telefon otrzymała wczoraj mieszkanka Paczkowa, niestety straciła swoje oszczędności. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów.

 2. "Alkohol i narkotyki" na terenie nyskiego powiatu

  Cały dzień trwała policyjna akcja "Alkohol i narkotyki", której celem było wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących i tych będących pod wpływem środka odurzającego. Działania prowadzone były na terenie powiatu nyskiego. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość blisko 600 kierujących. Jeden z badanych, będąc po użyciu alkoholu, przygotowywał się do egzaminu na prawo jazdy.

 3. Odpowie za zabójstwo

  Nyscy kryminalni zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu. Mężczyzna podejrzany jest o zabójstwo swojego znajomego. Jak ustalili policjanci, miał on wypchnąć 63-latka przez drzwi balkonowe. Sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące. Teraz zatrzymanemu grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

 4. Rozmawialiśmy z dziećmi o bezpiecznych feriach

  Przed nami ferie zimowe. Dla najmłodszych to upragniony czas wypoczynku. Nyscy policjanci jak co roku w ramach działań „Bezpieczne Ferie” spotykają się z dziećmi aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Przekazują niezbędną wiedzę o zagrożeniach z jakimi najmłodsi mogą się spotkać. Ostrzegają przed zabawami na zamarzniętych zbiornikach wodnych i w miejscach nieznanych. Wszystko po to by nasze pociechy podczas ferii bezpiecznie wypoczęły, a po dwóch tygodniach beztroski całe i zdrowe wróciły do szkoły.

 5. Poszukiwani świadkowie wypadku

  Policjanci z Nysy poszukują świadków wypadku drogowego z 20 grudnia 2018 roku. Około godziny 7:15, kierujący ciężarowym dafem wraz z naczepą, skręcając z ulicy Piłsudskiego na ulicę Dmowskiego w Nysie, potrącił rowerzystę przejeżdżającego przez jezdnię po oznakowanym przejściu dla pieszych. 85-letni mężczyzna w wyniku doznanych obrażeń zmarł na miejscu. Wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia proszone są o kontakt z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Nysie pod numerem telefonu 77 409 09 61 lub 77 409 09 03.

 6. Znakowanie rowerów w styczniu

  Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! Głównym celem znakowania jednośladów jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych. Działania pn. "Oznakuj swój rower" prowadzone są przez policjantów na terenie Komendy Powiatowej Policji w Nysie i jednostek podległych.

 7. Ślisko na drogach - apelujemy o rozwagę

  Zimowe, często trudne warunki panujące na naszych drogach, silne opady śniegu i zamarzająca nawierzchnia znacznie zwiększają ryzyko przykrych zdarzeń na drogach. Dlatego zadbajmy o uważne i bezpieczne prowadzenie swoich pojazdów. Sprawdźmy stan techniczny samochodu, oczyśćmy go ze śniegu, a przede wszystkim jedźmy wolniej i zwracajmy uwagę na pieszych.

 8. Zapraszamy na debatę społeczną

  Policjanci z Nysy zapraszają mieszkańców miasta do udziału w debacie społecznej. Będziemy rozmawiać o zagrożeniach, które w szczególności mogą dotknąć osoby starsze. Powiemy również jak nie dać się oszukać i gdzie szukać kontaktu z dzielnicowym oraz w jak łatwy sposób powiadomić policję o nieprawidłowościach czy zagrożeniach.

Polecane strony

znakowanie rowerów
Przeciwdziałanie Przemocy w Rodzinie